Download
План виховної роботи 2021-22.pdf
Adobe Acrobat Document 942.4 KB
Download
Календар для класного керівника 2021-202
Adobe Acrobat Document 1.7 MB

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

"СИСТЕМА ВИХОВНОЇ РОБОТИ НАШОЇ ШКОЛИ"

Download
Система виховної роботи нашої школи.pdf
Adobe Acrobat Document 7.7 MB

«50 відтінків каші…»

Напередодні Останнього дзвоника в школі пройшов конкурс «Кашевар».

Всі учні і вчителі, батьки зібралися на шкільному стадіоні, на зелених газонах  під розкішними деревами на імпровізований пікнік. Кожен клас сервірував свій "стіл" та підготував свою презентацію. Кашу варили різноманітну: і гречану, і пшоняну, і рисову. Крім того, кожен клас готував і традиційні для пікніка страви: смажив картоплю та рибу, варив юшку, готував бутерброди та ін.

Щоб визначити найкращий клас, який підготувався до каші, та вручити почесне звання «Кашевар-2017» були взяті до уваги такі критерії відбору: сервіровка "столу", презентація класу, смакові якості страв та найчистіша територія після закінчення пікніку.

Спілкувалося з класами журі, до складу якого ввійшли директор Молодоженя Станіслава Сергіївна та педагог-організатор Мамедова Алла Олександрівна.

Так як на свято були запрошені і батьки, то над шкільним стадіоном ще довго лунав дитячий сміх, веселі розмови дорослих, пісні. 

Військово-патріотична гра «Сокіл»

29 квітня збірна команда Олександрівської ЗОШ взяла участь в Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичні грі «Сокіл» («Джура»). Мета цього позакласного заходу полягає у проведенні змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого, культурно-інтелектуального та патріотичного спрямування, під час яких відбувається відбір кращих роїв

Наша команда гідно представила навчальний заклад на рівня району. Рій взяв участь у різноманітних змаганнях: впоряд (стройова підготовка), смуга перешкод, стрільба, «тернова гра» (квест), «рятівник» (надання першої медичної допомоги), «відун» (інтелектаульне змагання з історії українського війська), «Слава Героям» (творчо-мистецьке завдання) та таборування.

Загалом, на змаганнях панувала дружня та весела атмосфера. Учасники з радістю допомагали одне одному, підтримували оплесками та бечівками. Часом здавалося, що на стадіоні не діти з усього району, а велика та дружня сім'я. 

"Мистецький дивокрай Черкащини"

З метою формування у школярів засобами мистецтва національної свідомості та патріотизму, розвитку і виявлення творчого потенціалу обдарованої молоді в умовах відродження національної культури та народних традицій  у період з 20 по 23 березня у м. Жашкову було проведено проведено районний етап фестиваль-конкурсу дитячої  художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини».

На фестивалі-конкурсі представлено різні номінації художньої самодіяльності: вокально-хоровий, драматичний, хореографічний  колективи, солісти-вокалісти, гумористи, читці.

Олександрівську ЗОШ представили два учасники: Новогребельська Анна з декламацією «Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами» (Леся Українка) та Яценко Іван з віртуозною грою на баяні.

Переможці районного фестивалю візьмуть участь у обласному етапі «Мистецький дивокрай Черкащини».

       Бажаємо учасникам перемоги!!!

Шоу «МАЙСТЕР ШЕФ. УКРАЇНСЬКІ ВАРЕНИКИ»

  В Україні дуже полюбляють вареникиЦя справа з борошна та начинки вважається, нарівні з борщем,найтиповішою в українській національній кухні. Слово «вареники» походить від дієслова «варити». Вареник має вигляд маленького конвертика з тіста, в який загортається  найрізноманітніша начинка.

  У давнину ця страва наділялася певними магічними властивостями. Оскільки вареник за формою нагадує Місяць, йому в народі приписували відповідні функції Місяця — сприяти добробуту і зміцненню здоров’я людини.

   В меню українського селянина  вареники трапляються не часто, вони були окрасою недільного і святкового столу. Їх подавали також на весіллях, хрестинах, поминках, на гостинах, присвячених храмовим святам, варили на толоку й обжинки. В Масляний тиждень, крім традиційних млинців, готували й вареники.

  Саме тому, учні 4-го класу в один із днів Масляної влаштували шоу «МАЙСТЕР ШЕФ. УКРАЇНСЬКІ ВАРЕНИКИ». Діти самостійно готували тісто, заліплювали його у вареники, варили страву. Керувала всім процесом класовод Остапчук Валентина Іванівна.

 Крім приготування вареників, школярі відгадували загадки, дізнавалися про народні традиції та співали народні пісні. А потім, смакували власноруч створеними кулінарними шедеврами

Андріївські вечорниці

     Яскраве та колоритне дійство відбулося в актовому залі школи, адже учні 6-го класу та їхній класний керівник Піддубняк С.А. проводили Андріївські вечорниці. Школярі розповіли про традиції та обряди, ворожили на майбутню долю, співали та танцювали, разом з глядачами кусали Калиту. Всіх присутніх учасники вечорниць пригостили смачними варениками, що були з чарівними передбаченнями на наступний рік.

      Свято було сповнене невимушеності, радості, пустощів та веселощів...

"Права дитини" 

    "Права дитини" - виховний захід, який підготували учні 7-го класу та їхній класний керівник Григор'єва Ю.А. Діти розповіли про основі права та обовязки дітей,  представили на публіку цікаву сценку про різницю поколінь: молодого та більш зрілого...

    Не забули і про глядачів...Вони брали участь у різноманітних конкурсах, за перемогу отримували солодкі подарунки... 

Вечір гумору в Олександрівській школі

    В прекрасний зимовий вечір в актовому залі школі відбувся веселий та захоплюючий вечір гумору "Ліга Сміху"... Його організували та провели учні 8-11 класів.  

    Глядачі оплесками зустрічали юних коміків, щиро сміялися над жартами та сценками. Актори жартували над музикою, кіноматографом, історією, тяжким сьогоденням...

    Свято гумору пройшло легко та весело...На обличчях сяяли щирі посмішки та задоволення... Для школярів приємною розвагою стала дискотека.

Останній ветеран в гостях у старшокласників

 

     В рамках вивчення теми з історії України "Наш край в роки Другої Світової війни" пройшла зустріч старшокласників з останнім ветераном с. Олександрівка Халупком Прокопом Сидоровичем. Очевидець розповів про прихід німецьких загарбників в село, про своє життя в окупації, нелегкі трудові будні а Австрії, куди був вивезений фашистами, військову службу в Румунії та Німеччині. Учні уважно слухали ветерана, ставили запитання, з цікавістю розглядали принесені фотокартки.

           Зустріч була організована вчителями історії Піддубняком Юрієм Івановичем та Піддубняк Світланою Анатоліївною. 

Україно-польський проект "Тематичне село"

     В рамках міжнародного проекту "Тематичне село" в нашій школі пройшов захід для учнів 3-4 класів "Олександрівка - село квітів". Школярі змагалися у відгадуванні загадок, вмінні вправно малювати, ліпленні, співанні пісень...Та найбільшою та найприємнішою несподіванкою став майстер-клас з виготовлення сувенірних ароматичних мішечків та вітальних листівок.

 

Сценарій проведення лінійки відкриття меморіальної дошки

«Життя мов спалах»

загиблому воїну АТО,  випускнику нашої школи

Холо Ігореві Миколайовичу

 

Мета: ознайомити учнів із трагічною сторінкою нашої історії, розповісти про випускника нашої школи, який служив і загинув у зоні АТО, віддати данину пам’яті юному герою та всім полеглим воїнам; виховувати моральні чесноти, почуття гідності за свій народ, національну свідомість та патріотизм.

Обладнання: меморіальна дошка вкрита білою тканиною, мультимедійний проектор, відеоматеріали про дитячі роки, портрет Ігоря Холо перев’язаний чорною стрічкою, стіл покритий скатертиною, запалена свічка, квіти, музичний супровід.

Присутні: учні, вчителі, батьки Ігоря, керівний апарат району, церковні служителі.

 

ХІД ЗАХОДУ

 

(По обидві сторони дошки стоїть почесна варта – юнак і дівчина у комуфляжній  формі)

Виходять двоє ведучих

Ведуча Память…Таке коротке слово. Вона нетлінна і вічна…. Память! Гірка память! Вона ніколи не згасне! Память! Що ти залишила? Памятники, як символ про тих, хто пройшов війну, хто своїми грудьми прикривав рідну землю.

Ведучий Про втрати завжди говорити важко і боляче, але коли із життя ідуть зовсім молоді, то говорити важко і боляче вдвічі. Сьогодні в нашій школі появилася вже друга пам’ятна дошка, пам’ятний знак, який знову і знову буде нагадувати нам про війну, про померлих людей, про материнське, людське горе.

Ведуча Поряд з пам’ятною дошкою,  присвяченою Хуторянському Володимиру Івановичу, прикордоннику, кавалеру ордена Червоної Зірки, який загинув в бою в Республіці Афганістан, буде висіти ще одна пам’ятна дошка присвячена Холо Ігорю Миколайовичу, який загинув на війні захищаючи територіальну цілісність і незалежність рідної землі.

Ведучий  Сьогодні ми схиляємо голови в пам'ять випускника нашої школи Холо Ігоря Миколайовича, який загинув при виконанні службового обов’язку в зоні АТО.

Ведуча Мітинг присвячений відкриттю меморіальної дошки випускнику Олександрівської школи Холо Ігорю Миколайовичу, оголошується відкритим.

(звучить гімн України)

Ведучий

Не вилікувати пам'ять

Кроваву пам'ять не випити до дна.

Людське горе, солдатська доля,

Чужа війна….

 

(На фоні музичної композиції Моцарта «Реквієм»

виходить дівчина в образі України і говорить слова)

Україна:

Хай скрегіт й плач стражденної землі

Досягне й хмар, і сонця, й неба, й Бога.

Хай помянуться дні, коли сини мої

Топтали ті важкі дороги.

І скільки, наче масок, чорних плит!

Вони відчули усі біди долі

В нічному небі, де холодний вир

Солдатського і людського болю.

(Виходить солдат)

Солдат

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль війни – навіки,

В душі чомусь не замовкає.

Я повернувся з тих завій,

Але тривожні сни, як рани,

Що ми ведемо смертний бій,

І що товариш все ще з нами…

Вугілля цей нам край давав

Вже не будинки, а каміння…

Товариш мій від кулі впав,

І смерть нагадує про тління.

Живу. Товариша – нема.

Немає сина, брата, друга.

І тиша скрикує німа,

І не стихає в серці туга.

Солдат

О, Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих синів своїх, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

А чули лиш про мирні дні.

(Україна обіймає солдата і виходять)

(На фоні  журливої мелодії звучать слова ведучих)

Ведучий Народився Холо ІгорМиколайович 9 вересня 1992 року.1999 року пішов до школи, яку закінчив 2009року. Після закінчення школи вступив до

Львівської  академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, яку закінчив з відзнакою.

Ведучий Після чого був відправлений до 13 окремого батальйону, 95-ї бригади аеромобільних військ у званні лейтенанта Збройних Сил України.

23 липня 2014 року Ігор загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави у зоні АТО.

 

Ведуча Шановне товариство! Почесне право відкрити пам’ятний знак воїну, який виконував обов’язок перед Батьківщиною в зоні АТО надається батькам Ігоря.

(Полотно спадає і його відразу забирають)

Ведучий До освячення меморіальної дошки запрошуємо отця Анастасія

(Проведення панахиди)

 

Ведуча

Вітер війни по душах мете,

Пил від гармат на роки опадає,

Годинник життя безупинно іде…

Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам’ятає.

Ведучий

Хвилина мовчання – затихли всі кроки,

Скорботи хвилина, громада мовчить.

Ніколи нехай не вертаються роки,

Димом не вкривається неба блакить.

Ведуча

Вшануймо пам'ять загиблого хвилиною мовчання.

(Хвилина мовчання, звучить метроном)

Ведучий Ігор загинув як герой,захищаючи свою державу, посмертно йому присвоєно звання старшого лейтенанта.

Ведуча Ми гордимося, Ігоре, твоїм подвигом, у наших серцях вічно буде жити пам'ять про тебе. Хай земля тобі буде пухом.

До слова по черзі запрошується керівний апарат району

 

(Звучить відеокліп «Мамо не плач»)

Ведучий

Холодний смуток душу охопив,
Дощем заплакав... Свічка догорає...
Він не дожив, не докохав, не долюбив...
Та праведна душа не помирає...
Ведуча

Вона тепер у світлому раю,
Вона тепер на небі вже, у Бога.
Поліг із честю воїн у бою,
Щоб ближче стала наша перемога.
Ведучий

Мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки, оголошується закритим.

(Звучить гімн)

Ведуча

Право покласти квіти на могилу Ігоря Холо та на плиту небесній сотні надається усім присутнім.

 

Використані джерела:

Відеокліпи

Відеокліп  «Мамо не плач» https://www.youtube.com/watch?v=UkEFKOd3qv4

«Небесна сотня України» https://www.youtube.com/watch?v=q43dRhAmBLI

Вірші про небесну сотню.

http://ogo.ua/articles/view/2015-02-20/48666.html

http://vsiknygy.net.ua/neformat/34345/

http://zozule4ka.com/virshi/29-vrsh-pro-maydan.html

Download
Розробка сценарію до 9 травня
9 травня.docx
Microsoft Word Document 48.5 KB
Download
Сценарій свята останньго дзвінка 2014
Останній дзвінок.docx
Microsoft Word Document 44.6 KB
Download
Свято квітів
Свято квітів.docx
Microsoft Word Document 34.1 KB

Звіт про волонтерську діяльність

"Народ і армія єдині!"

В цьому пересвідчився б кожен, хто завітав би до актової зали Олександрівської школи 31 жовтня. Адже в останні дні жовтня тут традиційно проводиться осінній ярмарок. Але цтого разу поняття "веселий" час від часу затьмарувалось. Всі знали, що кошти, які діти отримають, будуть передані на потреби бійів АТО. А ті бійці - то сусід, родич, знайомий. Сьогодні він ще чекає вісточку з рідного краю, а завтра може повернутись як "вантаж 200".

Учні-початківці підготували дуже цікаву композицію про овочі та фрукти. Тут були і запальні танці, і чудові пісні, і ціла п*єса про пригодп Пана Гарбуза.

Після виступу діти почали рекламувати та продавати свої товари. Дари саду, городу, домашня випічка, рукоділля - все розкупили старшокласники, батьки, вчителі.

Маленький колектив початківців отримав після продажі 1100мгрн. Порадившись з батьками, організатори вирішили придбати для бійців предмети першої необхідності та просили волонтерів доправити товари у зону АТО.

І, можливо, оцей маленький внесок допоможе отримати велику перемогу у цій страшній неоголошеній війні...

 

1. Благодійні акції:

  • ·       «Кошик милосердя». Відзначення  Дня людей

поважного віку.

  • ·       Вшанування ветеранів, жертв Голодомору.

2. Інформація в районну газету про новини шкільного

    життя.

3. Допомога людям похилого віку.

4. Допомога вчителям-пенсіонерам.


Download
Свято Миколая, підготувала вчитель початкових класів Корбозерова О.Я.
сценарій.rtf
Text Document 26.0 KB